Produkte > EPCOS / TDK > B32622A6104K189
B32622A6104K189 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; MKP; 0.1uF; 630VDC; 400VAC; THT; ±10%
Type of capacitor: polypropylene
Manufacturer series: MKP
Capacitance: 0.1µF
Operating voltage: 400V AC; 630V DC
Body dimensions: 8.5x14.5x18mm
Mounting: THT
Tolerance: ±10%
Terminal pitch: 7.5mm
Climate class: 55/100/56; IEC 60068-1
Operating temperature: -55...105°C
Leads dimensions: Ø0.5x6mm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32622A6104K189 EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; MKP; 0.1uF; 630VDC; 400VAC; THT; ±10%, Type of capacitor: polypropylene, Manufacturer series: MKP, Capacitance: 0.1µF, Operating voltage: 400V AC; 630V DC, Body dimensions: 8.5x14.5x18mm, Mounting: THT, Tolerance: ±10%, Terminal pitch: 7.5mm, Climate class: 55/100/56; IEC 60068-1, Operating temperature: -55...105°C, Leads dimensions: Ø0.5x6mm.