Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32633A1472J189
B32633A1472J189 EPCOS - TDK Electronics
MFP_B32632_634.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 5% 1.6KVDC RAD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32633A1472J189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 5% 1.6KVDC RAD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 450V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF.
Weitere Produktangebote B32633A1472J189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32633A1472J189 B32633A1472J189 Hersteller : EPCOS / TDK MFP_B32632_634.pdf Film Capacitors 0.0047uF 1.6KV 5%