Produkte > EPCOS / TDK > B32641B0183J
B32641B0183J
B32641B0183J EPCOS / TDK
MMKP_B32641B_B32643B.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.018uF 1000volts 5% LS=10mm
auf Bestellung 6802 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32641B0183J EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.018UF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 0.018 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32641B0183J B32641B0183J Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MMKP_B32641B_B32643B.pdf?ref_disty=digikey Description: CAP FILM 0.018UF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 0.018 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
auf Bestellung 3255 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
B32641B0183J B32641B0183J Hersteller : TDK MMKP_B32641B_B32643B.pdf?ref_disty=digikey Film Capacitors 0.018uF 1000volts 5% LS=10mm