Produkte > TDK > B32641B6153K
B32641B6153K
B32641B6153K TDK
MMKP_B32641B_B32643B.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: TDK
Description: CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
auf Bestellung 521 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32641B6153K TDK
Description: CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32641B6153K B32641B6153K Hersteller : EPCOS / TDK MMKP_B32641B_B32643B.pdf?ref_disty=digikey Film Capacitors 0.015uF 630volts 10% LS=10mm