B32641B6393J
B32641B6393J EPCOS - TDK Electronics
MMKP_B32641B_B32643B.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Capacitance: 0.039 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32641B6393J EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Capacitance: 0.039 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote B32641B6393J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32641B6393J B32641B6393J Hersteller : EPCOS / TDK MMKP_B32641B_B32643B.pdf?ref_disty=digikey Film Capacitors 0.039uF 630volts 5% LS=10mm