Produkte > TDK > B32642B0153J
B32642B0153J
B32642B0153J TDK
B32641B-B32642B.pdf
Hersteller: TDK
Film Capacitors 0.015uF 1000volts 5% LS=15mm
auf Bestellung 4772 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32642B0153J TDK
Description: CAP FILM 0.015UF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32642B0153J B32642B0153J Hersteller : EPCOS / TDK B32641B-B32642B.pdf Film Capacitors 0.015uF 1000volts 5% LS=15mm
auf Bestellung 4822 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
B32642B0153J B32642B0153J Hersteller : TDK B32641B-B32642B.pdf Description: CAP FILM 0.015UF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)