B32642B0183K EPCOS - TDK Electronics
B32641B-B32642B.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.018UF 10% 1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 0.018 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32642B0183K EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.018UF 10% 1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 0.018 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm).
Weitere Produktangebote B32642B0183K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32642B0183K B32642B0183K Hersteller : EPCOS / TDK B32641B-B32642B.pdf Film Capacitors 0.018uF 1000volts 10% LS=15mm