Produkte > TDK > B32642B0273K
B32642B0273K TDK
B32641B-B32642B.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP FILM 0.027UF 10% 1KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 0.027 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32642B0273K TDK
Description: CAP FILM 0.027UF 10% 1KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 0.027 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote B32642B0273K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32642B0273K B32642B0273K Hersteller : EPCOS / TDK B32641B-B32642B.pdf Film Capacitors 0.027uF 1000volts 10% LS=15mm
Produkt ist nicht verfügbar
B32642B0273K B32642B0273K Hersteller : TDK B32641B-B32642B.pdf Film Capacitors 0.027uF 1000volts 10% LS=15mm