B32642B0683K EPCOS - TDK Electronics
B32641B-B32642B.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 1KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32642B0683K EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 1KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm).
Weitere Produktangebote B32642B0683K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32642B0683K B32642B0683K Hersteller : EPCOS / TDK B32641B-B32642B.pdf Film Capacitors 0.068uF 1000volts 10% LS=15mm