Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32651A7472J000
B32651A7472J000
B32651A7472J000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 5% 1.25KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32651A7472J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 5% 1.25KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 450V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote B32651A7472J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32651A7472J000 B32651A7472J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.0047uF 1250volt 5%