Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32651A7472K189
B32651A7472K189
B32651A7472K189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 10% 1.25KVDC RAD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)