Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32652A0203J000
B32652A0203J000
B32652A0203J000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.02UF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Capacitance: 0.02 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32652A0203J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.02UF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Capacitance: 0.02 µF.
Weitere Produktangebote B32652A0203J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32652A0203J000 B32652A0203J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.02uF 1KV 5%