Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32652A7273J000
B32652A7273J000
B32652A7273J000 EPCOS - TDK Electronics
B32652A7273J_DS.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 1.25KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.027 µF
auf Bestellung 397 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32652A7273J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 1.25KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.027 µF.
Weitere Produktangebote B32652A7273J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32652A7273J000 B32652A7273J000 Hersteller : EPCOS / TDK B32652A7273J_DS.pdf Film Capacitors 0.027uF 1250volts 5%