Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32652A7682K000
B32652A7682K000
B32652A7682K000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 6800PF 10% 1.25KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 6800 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)