Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32652J1272J289
B32652J1272J289
B32652J1272J289 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2700PF 5% 1.6KVDC RAD
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Capacitance: 2700 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32652J1272J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2700PF 5% 1.6KVDC RAD, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Capacitance: 2700 pF.
Weitere Produktangebote B32652J1272J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32652J1272J289 B32652J1272J289 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.0027uF 700volts 5%