Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32652J1472K000
B32652J1472K000
B32652J1472K000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 10% 1.6KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32652J1472K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 10% 1.6KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote B32652J1472K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32652J1472K000 B32652J1472K000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.0047uF 700volt 10%