Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A0334J000
B32653A0334J000
B32653A0334J000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.33UF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.161" (29.50mm)
Capacitance: 0.33 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.571" W (26.50mm x 14.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A0334J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.33UF 5% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.161" (29.50mm), Capacitance: 0.33 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.571" W (26.50mm x 14.50mm).
Weitere Produktangebote B32653A0334J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A0334J000 B32653A0334J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP BOX 0.33uF 5% 1000Vdc LS 22.5mm