Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A1153K000
B32653A1153K000
B32653A1153K000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.015UF 10% 1.6KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Capacitance: 0.015 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A1153K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.015UF 10% 1.6KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Capacitance: 0.015 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm).
Weitere Produktangebote B32653A1153K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A1153K000 B32653A1153K000 Hersteller : EPCOS / TDK KP_B32651_658-1272402.pdf Film Capacitors 0.015uF 1.6KV 10%