Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A1223J289
B32653A1223J289
B32653A1223J289 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 0.022 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A1223J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 0.022 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote B32653A1223J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A1223J289 B32653A1223J289 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.022uF 1.6KV 5%