Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A1822J289
B32653A1822J289
B32653A1822J289 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 8200PF 5% 1.6KVDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Capacitance: 8200 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A1822J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 8200PF 5% 1.6KVDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Capacitance: 8200 pF.
Weitere Produktangebote B32653A1822J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A1822J289 B32653A1822J289 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.0082uF 1.6KV 5%