Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A2123J000
B32653A2123J000
B32653A2123J000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.012UF 5% 2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.012 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A2123J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.012UF 5% 2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.012 µF.
Weitere Produktangebote B32653A2123J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A2123J000 B32653A2123J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.012uF 2KV 5%