Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A7683J189
B32653A7683J189
B32653A7683J189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 1.25KVDC RAD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A7683J189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 5% 1.25KVDC RAD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm).
Weitere Produktangebote B32653A7683J189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A7683J189 B32653A7683J189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.068uF 1250volts 5%