Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32653A8472K000
B32653A8472K000
B32653A8472K000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 10% 2KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 1000V (1kV)
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 pF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32653A8472K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4700PF 10% 2KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 1000V (1kV), Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 pF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm).
Weitere Produktangebote B32653A8472K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32653A8472K000 B32653A8472K000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.0047uF 1KV 10%