Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32654A0474K189
B32654A0474K189
B32654A0474K189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32654A0474K189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm).
Weitere Produktangebote B32654A0474K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32654A0474K189 B32654A0474K189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.47uF 1KV 10%