Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32654A1473K189
B32654A1473K189
B32654A1473K189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 1.6KVDC RAD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32654A1473K189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 1.6KVDC RAD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote B32654A1473K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32654A1473K189 B32654A1473K189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP BOX 0.047uF 10% 1600Vdc LS 27.5mm