Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32654A2683K000
B32654A2683K000
B32654A2683K000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 2KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm)
auf Bestellung 1950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32654A2683K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 2KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32654A2683K000 B32654A2683K000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 0.068uF 2KV 10%