Produkte > TDK > B32654A4475J000
B32654A4475J000
B32654A4475J000 TDK
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: TDK
Film Capacitors 4.7UF 5% 400V FILM CAP MKP BOXED
auf Bestellung 181 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32654A4475J000 TDK
Description: CAP FILM 4.7UF 5% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32654A4475J000 B32654A4475J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 4.7UF 5% 400V FILM CAP MKP BOXED
auf Bestellung 191 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B32654A4475J000 B32654A4475J000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics mkp_b32651_658.pdf Description: CAP FILM 4.7UF 5% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)