Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656A8105K000
B32656A8105K000
B32656A8105K000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32651_658.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 850VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 850V
Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656A8105K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 850VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 450V, Voltage Rating - DC: 850V, Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm).
Weitere Produktangebote B32656A8105K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656A8105K000 B32656A8105K000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32651_658.pdf Film Capacitors 1.0uF 2KV 10%