Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S0125J561
B32656S0125J561 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.2UF 5% 1KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.004" (25.50mm)
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm)
Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Capacitance: 1.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S0125J561 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.2UF 5% 1KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.004" (25.50mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm), Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm), Capacitance: 1.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms.
Weitere Produktangebote B32656S0125J561
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S0125J561 B32656S0125J561 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors 1.2uF 1KV 5%