Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S0155K562
B32656S0155K562
B32656S0155K562 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 1KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
auf Bestellung 6 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S0155K562 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 1KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms.
Weitere Produktangebote B32656S0155K562
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S0155K562 B32656S0155K562 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors 1.5uF 1000volts 10% ESR 5.0mOhms Term=T2