Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S0684K563
B32656S0684K563 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 1KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 2.244" (57.00mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 480V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.122" (28.50mm)
Capacitance: 0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.630" W (42.00mm x 16.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S0684K563 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 1KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 2.244" (57.00mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 480V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.122" (28.50mm), Capacitance: 0.68 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.630" W (42.00mm x 16.00mm).
Weitere Produktangebote B32656S0684K563
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S0684K563 B32656S0684K563 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors 0.68uF 1000volts 10% ESR 6.0mOhms Term=T