Produkte > EPCOS / TDK > B32656S1224K565
B32656S1224K565
B32656S1224K565 EPCOS / TDK
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Film Capacitors 0.22uF 1.6KV 10%
auf Bestellung 87 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S1224K565 EPCOS / TDK
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 1.7KVDC SCRW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 750V, Voltage Rating - DC: 1700V (1.7kV), Height - Seated (Max): 1.122" (28.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.22 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 10 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.630" W (42.00mm x 16.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S1224K565 B32656S1224K565 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics MKP_B32656S.pdf Description: CAP FILM 0.22UF 10% 1.7KVDC SCRW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 750V
Voltage Rating - DC: 1700V (1.7kV)
Height - Seated (Max): 1.122" (28.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 10 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.630" W (42.00mm x 16.00mm)