Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S7155J562
B32656S7155J562 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 1.25KVDC SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S7155J562 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 1.25KVDC SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote B32656S7155J562
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S7155J562 B32656S7155J562 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP SNUBBER 1.5uF 5% 1250Vdc