Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S7334K566
B32656S7334K566
B32656S7334K566 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.33UF 1.25KVDC QC TERM
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.945" (24.00mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Height - Seated (Max): 1.122" (28.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9.5 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.630" W (42.00mm x 16.00mm)
auf Bestellung 192 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S7334K566 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.33UF 1.25KVDC QC TERM, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.945" (24.00mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Height - Seated (Max): 1.122" (28.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.33 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9.5 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.630" W (42.00mm x 16.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S7334K566 B32656S7334K566 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP SNUBBER 0.33uF 10% 1250Vdc