Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S7474J564
B32656S7474J564 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 1.25KVDC SCRW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
Termination: Screw Terminals
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S7474J564 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 1.25KVDC SCRW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Low ESL, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), Termination: Screw Terminals, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1250V (1.25kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms.
Weitere Produktangebote B32656S7474J564
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S7474J564 B32656S7474J564 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors 0.47uF 1250volt 5%