Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32656S8155K561
B32656S8155K561
B32656S8155K561 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32656S.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC SCREW
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular Box
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Applications: Snubber
Lead Spacing: 1.004" (25.50mm)
Termination: Screw Terminals
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 850V
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.717" L x 1.220" W (43.60mm x 31.00mm)
auf Bestellung 142 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32656S8155K561 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC SCREW, Tolerance: ±10%, Features: Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Applications: Snubber, Lead Spacing: 1.004" (25.50mm), Termination: Screw Terminals, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 450V, Voltage Rating - DC: 850V, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.717" L x 1.220" W (43.60mm x 31.00mm).
Weitere Produktangebote B32656S8155K561
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32656S8155K561 B32656S8155K561 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32656S.pdf Film Capacitors 1.5uF 850volt 10%