Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32671L1152K189
B32671L1152K189
B32671L1152K189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32671l_672l.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1500PF 10% 1.6KVDC RAD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Temperature
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 1500 pF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32671L1152K189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1500PF 10% 1.6KVDC RAD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Temperature, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 1500 pF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm).
Weitere Produktangebote B32671L1152K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32671L1152K189 B32671L1152K189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32671l_672l.pdf Film Capacitors 0.0015uF 10% 1.6kV 600Vrms