Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32671P4474J189
B32671P4474J189
B32671P4474J189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b3267_p.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 450VDC RADIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32671P4474J189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.47UF 5% 450VDC RADIAL, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote B32671P4474J189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32671P4474J189 B32671P4474J189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b3267_p.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP PFC 0.47 F 5 450Vdc LS 10mm