Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32672L1113J000
B32672L1113J000
B32672L1113J000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32671l_672l.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.011UF 5% 1.6KVDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Capacitance: 0.011 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32672L1113J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.011UF 5% 1.6KVDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Capacitance: 0.011 µF.
Weitere Produktangebote B32672L1113J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32672L1113J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32671l_672l.pdf Film Capacitors 11NF 5% 600V FILM CAP MKP BOXED