Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32672L1822J289
B32672L1822J289
B32672L1822J289 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32671l_672l.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 8200PF 5% 1.6KVDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 600V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 8200 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32672L1822J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 8200PF 5% 1.6KVDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 8200 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm).
Weitere Produktangebote B32672L1822J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32672L1822J289 B32672L1822J289 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32671l_672l.pdf Film Capacitors 8.2NF 5% 600V FILM CAP MKP BOXED