Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32672L8182J189
B32672L8182J189
B32672L8182J189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32671l_672l.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1800PF 5% 2KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 700V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Capacitance: 1800 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32672L8182J189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1800PF 5% 2KVDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 700V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Capacitance: 1800 pF.
Weitere Produktangebote B32672L8182J189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32672L8182J189 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32671L_672L-1219957.pdf Film Capacitors 1.8NF 5% 700V FILM CAP MKP BOXED