Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32672P6684K189
B32672P6684K189
B32672P6684K189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b3267_p.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32672P6684K189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm).
Weitere Produktangebote B32672P6684K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32672P6684K189 B32672P6684K189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b3267_p.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP PFC 0.68uF 10% 630Vdc LS 15mm