Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32672Z5105K189
B32672Z5105K189
B32672Z5105K189 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32671z_676z.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 520VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Applications: Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 277V
Voltage Rating - DC: 520V
Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32672Z5105K189 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1UF 10% 520VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Applications: Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 277V, Voltage Rating - DC: 520V, Height - Seated (Max): 0.728" (18.50mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm).
Weitere Produktangebote B32672Z5105K189
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32672Z5105K189 B32672Z5105K189 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32671z_676z.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP BOX 1.0uF 10% 520Vdc LS 15mm