Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32672Z6393J289
B32672Z6393J289
B32672Z6393J289 EPCOS - TDK Electronics
MKP_B32671Z_673Z.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 310V
Voltage Rating - DC: 630V
Capacitance: 0.039 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32672Z6393J289 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Voltage Rating - DC: 630V, Capacitance: 0.039 µF.
Weitere Produktangebote B32672Z6393J289
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32672Z6393J289 B32672Z6393J289 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32671Z_673Z.pdf Film Capacitors 39nF 5% 630V FILM CAP MKP BOXED