Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32674D1155J000
B32674D1155J000
B32674D1155J000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32674_678.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 750VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 750V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Capacitance: 1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 16.3 mOhms
Size / Dimension: 1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32674D1155J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 5% 750VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 750V, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Capacitance: 1.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 16.3 mOhms, Size / Dimension: 1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm).
Weitere Produktangebote B32674D1155J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32674D1155J000 B32674D1155J000 Hersteller : EPCOS / TDK mkp_b32674_678.pdf Film Capacitors 750VDC 1.5uF 5% DC LINK MKP LS 27.5mm