Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32674E6155K000
B32674E6155K000
B32674E6155K000 EPCOS - TDK Electronics
B32674,78_Series_Rev2005.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 800VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 800V
Capacitance: 1.5 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32674E6155K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 800VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 800V, Capacitance: 1.5 µF.
Weitere Produktangebote B32674E6155K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32674E6155K000 B32674E6155K000 Hersteller : EPCOS / TDK B32674,78_Series_Rev2005.pdf Film Capacitors 1.5uF 630volts 10%