Produkte > TDK > B32676E1155K000
B32676E1155K000
B32676E1155K000 TDK
B32674%2C78_Series_Rev2005.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 750VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: Long Life
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 750V
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 1.5 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.472" W (42.00mm x 12.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32676E1155K000 TDK
Description: CAP FILM 1.5UF 10% 750VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 750V, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 1.5 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.472" W (42.00mm x 12.00mm).
Weitere Produktangebote B32676E1155K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32676E1155K000 B32676E1155K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32674_678-1219958.pdf Film Capacitors 1.5uF 750volts 10% 37.5mmL/S 1.0mmL/D