Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32676E4225K000
B32676E4225K000
B32676E4225K000 EPCOS - TDK Electronics
B32674%2C78_Series_Rev2005.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 450VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.472" W (42.00mm x 12.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32676E4225K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 450VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.472" W (42.00mm x 12.00mm).
Weitere Produktangebote B32676E4225K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32676E4225K000 B32676E4225K000 Hersteller : EPCOS / TDK B32674%2C78_Series_Rev2005.pdf Film Capacitors 2.2uF 450volts 10% 37.5mmL/S 1.0mmL/D