Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32676E6475J000
B32676E6475J000
B32676E6475J000 EPCOS - TDK Electronics
B32674,78_Series_Rev2005.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4.7UF 5% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 630V
Capacitance: 4.7 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32676E6475J000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4.7UF 5% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Features: Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 630V, Capacitance: 4.7 µF.
Weitere Produktangebote B32676E6475J000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32676E6475J000 B32676E6475J000 Hersteller : EPCOS / TDK B32674,78_Series_Rev2005.pdf Film Capacitors FILM CAP MKP DC LINK 4.7uF 5% 630Vdc LS 37.5mm