Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B32676G1475K000
B32676G1475K000
B32676G1475K000 EPCOS - TDK Electronics
mkp_b32674_678.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 750VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 750V
Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm)
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32676G1475K000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 750VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 750V, Height - Seated (Max): 1.555" (39.50mm), Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm).
Weitere Produktangebote B32676G1475K000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B32676G1475K000 B32676G1475K000 Hersteller : EPCOS / TDK MKP_B32674_678-1219958.pdf Film Capacitors 4.7uF 750volts 10% 4 Pin 37.5mmL/S